1gbps dedicated servermaddi<s>gerekLinux cloud hostingçocuklar…What is dedicated server hostingWhat is shared hostinggünümüzdeki

Hani

Hani diyoruz ya “-keşke çocuk olsaydım..”  “-keşke çocuk kalsaydım..”

Aslında çoğu çocuk için “hayat” okadar da toz pembe değil.

Toplumumuz içindeki psikolojik ve fizyolojik savaşlar son yıllarda daha da arttı ve bu aile içindeki ilişkilere de yansıdı.

Anne babaların kavgasını dinleyen çocuklar, “çocuk” olduğu için üzülüyorlar.. Hani onlar çocuk ya, hemen unutuyorlar her şeyi -sanıyorlar..

Günümüzdeki çocuklar ekonomik sorunlar, ailesinin dayatmaları ve komplo teorileri altında büyüyorlar. Ne kadar “öğretmen olacam!” deseler de olamıyorlar. Gelecek kaygısı ve maddi kazanç kaygısı nedeniyle öğretmenlik yerine sevmediği, mecbur edildiği bir mesleği okumak zorunda kalıyorlar. (-Okuyamayan çocuklardan hiç bahsetmiyorum bile..)

Günümüzdeki çocuklar sürekli olumsuz bir şekilde eleştiriliyorlar. Gerek ailesi, gerek yaşadığı toplum tarafından..

Günümüzdeki çocuklar, çocukluğunu yaşayamıyor. Top oynayacakları yeşil alanlar her geçen gün daha da yok ediliyor.

Anne babaların korkuları, topluma olan güvensizlikleri, çocuklarını sürekli gözlerinin önünde görme çabaları çocuklarımıza asfalt ve çukurulu yollarda maç yaptırıyor..

Anneler mutfak camından baktığında çocuklarının sağ salim hayatta olduklarını görmek istiyor.. Aileler hep bir endişeyle yaşıyor, her şeye bir şüpheyle yaklaşıyor..

Bir yandan da günümüzdeki çocuklar, yol kenarlarında korsan cd’ler satıyor. Türkiye toplumunun yüzde yetmiş’i -”oğlum/kızım hayatı öğrensin”- adı altında çocuklarına vasıfsız işler yaptırıyor..

Günümüzdeki çocuklar…

Günümüzdeki çocuklar…

Bu anlattıklarım olumsuzluk değil. Bardağın boş tarafına odaklanmak hiç değil..

Görüyorum ki bizler bir istisnayız..

Ama gerçek tam bir facia..

-Üzgünüm ama ben bu aralar çocuk olmaktan, çocuk kalmaktan korkuyorum.. Bu yüzden elimden geldiğince büyüyorum..